Çağrı Merkezi: 0 537 666 02 03

Petdoys Kuşlarınızın Yaşam Kaynağı Mikro Deve Dikeni Tohumu - 250 Gram

36,90 TL

Devedikeni Tohumu kuşlarda ve insanlarda karaciğer hastalıklarında çok etkilidir. İçeriğinde olan silymarin isimli kimyasal karaciğeri hızla onarır bu nedenle tıpta tedavi amaçlı olarak kullanılır.

Barkod 2466914799818
Marka Petdoys
Ürün Açıklaması

Petdoys Kuşlarınızın Yaşam Kaynağı Mikro Deve Dikeni Tohumu - 250 Gram

Devedikeni Tohumu kuşlarda ve insanlarda karaciğeri korur. 2000 yıldır bitkisel ilaç olarak kullanılan deve dikeni tohumu, safra kesesi ve karaciğeri koruyan doğal bir tohumdur. Solunum yolları rahatsızlıklarında, kondisyon verici, iştah açıcı,sakinleştirici, idrar yolları enfeksiyonları gibi rahatsızlıklarda çok iyi sonuçlar verir. Deve dikeni tohumu karaciğeri onarır ve hücrelerin yenilenmesini destekler. Böbreklerin daha düzgün çalışmasına katkı sağlar.

Deve dikeni tohumunun etken maddesi, silymarindir. Bu madde aslında bir polifenoldür. Ağustos ayında toplanmaya başlanan bu bitkinin çiçekleri kurutularak tohumlarına ayrılır. Daha sonra yıkanır ve saklanmaya alınır. İlk kullanımda hafif ishal yapabilir bu gayet doğal bir yan etkidir.

Elenmiş ve tozundan arındırılmış deve dikeni tohumu, günde 15 gram kadar kullanılabilir. Doğa kuşları, Kanaryalar için devamlı kullanılması önerilir. Muhabbet kuşları deve dikeni tohumunu tüketemez, onlar için ise öğütülmüş deve dikeni tohumu mamalarında kullanılır.