Çağrı Merkezi: 0 537 666 02 03

Polo Kedilerde Tüy Yumağı Oluşumu Engelleyeci Malt Macunu - 100 ML

99,99 TL
Barkod ptdys0383
Marka Polo
Benzer Ürünler
Ürün Açıklaması

Polo Kedilerde Tüy Yumağı Oluşumu Engelleyeci Malt Macunu - 100 ML

Polo biotinli kedi maltı, kedilerin yalanma sırasında yuttuğu tüylerin midede birikerek topaklaşması önleyen ve sindirim yolu ile dışarı atılmasını kolaylaştıran kedi macunudur. Yavru ve yetişkin kediler için özel olarak formüle edilmiştir. Kedi maltı kemik ve tüy sağlığını destekleyen biotin ve kalsiyum içermektedir. Sindirimi kolaylaştırmanın yanı sıra kedinize enerji ve canlılık sağlar.

 

Kedi Maltı Nedir? Ne işe Yarar?

Kedi maltı tüy yumaklarının atılmasını kolaylaştıran bir ek besindir. Kediler doğası gereği kendini yalayarak temizler ve bu sırada bolca tüy yutar. Yutulan tüyler zamanla midesinde birikerek topak halini alır. Tüy yumağı olarak adlandırılan bu topakların oluşmadan tüylerin sindirim ile atılmasını kolaylaştırmak için malt macunu kullanılması önerilir. Kedilerin en büyük sorunlarından olan tüy yumakları sıkça kusmaya neden olur.

Çünkü kedinin midesinde biriken bu tüyler rahatsız edici boyuta geldiğinde kusarak çıkarmaya çalışır. Bu nedenledir ki sıkça çimen veya evdeki bitkileri yiyerek kusmaya çalışır. Sürekli kusma ve kusma çabaları hem kediniz hem de sizin için rahatsız edici bir durumdur. Kedi maltı tüylerin bir araya gelip topaklanmasını önler, var olan topakların dağılması ve dışarı atılmasını kolaylaştırır. İçerdiği bitkisel ve hayvansal yağların yanı sıra malt ektraktı sayesinde tüy yumaklarının atılmasını kolaylaştırır. Böylece kediniz kusmaz ve rahat eder.

 

Kedi Maltı Seçerken Neye Dikkat Edilmeli ?

Tüm kedi sahipleri en iyi kedi maltını seçmek ister. Ancak kedi malt tavsiyesinde bulunmak pek doğru olmaz. En iyi kedi maltı ancak kullanıldıktan sonra anlaşılabilir. Yani en iyi kedi maltını bulabilmek için deneme yapmanız gerekecektir. Çünkü tüy yapısından tutunda kedinizi mide suları, sindirim enzimleri dahi bu tüy yumaklarının oluşum ve atılmasına etki eden faktörlerdir. Bu nedenle her kedide etkisi aynı seviyede olmayabilir. Kedi maltı seçerken içeriğini incelemenizi ve bilindik bir markanın kedi maltını almanızı tavsiye ederiz. Elbette malt miktarı fazla olan bir macun seçmeniz iyi olacaktır.

Ayrıca kedi malt macunu yorumlarını okumakta seçiminiz sırasında işinizi kolaylaştırabilir. Polo Kedi Maltının İçeriği Malt ekstraktı, bitkisel yağlar, yulaf unu, karamelize şeker, balık yağı, keçi boynuzu tozu, biotin, kalsiyum, gıda koruyucuları (sodyum benzoat, potasyum sorbat). Kedi Maltının Analizi Ham protein % 3, ham yağ % 38, ham kül % 4, ham lif % 3, nem% 22, kalsiyum 11,3 g/kg, biotin 880 5 gr/kg. Kedi Maltı Kullanım Tavsiyesi Yetişkin bir kedi için günlük kullanılması gereken kedi malt macunu 2 - 3 cm dir. Kedi malt macunu oral kullanılır, direkt kedinizin ağzına sıkabileceğiniz gibi mamasına karıştırarak veya patisine sürerek de verebilirsiniz. Malt macunu kedinizin tüy yumağı sorunu azalıncaya kadar düzenli olarak günlük önerilen miktarlarda kullanabilirsiniz. Kedinizin tüy yumağı sorunu giderildikten sonra koruyucu olarak 2-3 haftada bir kedi maltı kullanılması tavsiye edilmektedir.