Çağrı Merkezi: 0 537 666 02 03

Röhnfried Gervit-W MultiVitamin Takviyesi - 20 ML

41,00 TL

Gervit-W Multivitamin kuşlarınızın üreme ve çiftleşme döneminde, tedeavi sonrası ve normal dönemlerde düzenli olarak kullanılması gereken bir vitamin takviyesidir.

Barkod ptdys0120
Marka Röhnfried
Ürün Açıklaması

Gervit-W Multivitamin kuşlarınızın üreme ve çiftleşme döneminde, tedeavi sonrası ve normal dönemlerde düzenli olarak kullanılması gereken bir vitamin takviyesidir. İçerisinde 18 adet vitamin barındıran Gervit-W, piyasadaki vitaminlerden çok daha kaliteli, dünya çapında şampiyon üreticilerin kullandığı bir kuş vitaminidir.

 

Gervit-W İçeriğinde, Kolin Klorür, İnositol, D-Pantenol, C Vitamini, L-Karnitin, K3 Vitamini, Niasinamid yani B3 Vitamini, B1 Vitamini, B2 Vitamini, B6 Vitamini, B12 Vitamini, Biotin, Folik Asit, A Vitamini, D Vitamini ve D3 Vitamini bulunmaktadır.

 

Röhnfried firmasına ait Gervit-W'nin stres azaltıcı özelliği de bulunmaktadır. Gervit-W tedavi görmüş kuşların tedaviye bağlı antibiyotik kullanımı sonrasında vücutlarında ihtiyaç duydukları vitaminleriiçerdiği için kullanılmalıdır. Gervit Vitamin, yeme veya içme sularına katılarak kullanılır.

 

Gervit-w nasıl kullanılır ?

 

Röhnfried'in diğer ürünleri ile kombineli şekilde kullanıma uygun Gervit Multivitamin, haftada 2 kez, 2 litre suda 10 ml veya yem-mama ile de kullanılır. Yeme veya mamada kullanımı ise, 1.5KG yem veya mamaya 10 ML katılır.

 

Evde kuş besleyen kişilerin ise Gervit kullanımı, 100 ML suluğa 0.5 ML veya 200 ML suluğa 1 ML şeklinde ve haftada 2 kez kullanılmalıdır.

 

Gervit-W Vitamin fazla kullanılırsa ne olur?

 

Kuşların temel ihtiyaç duydukları ve vücudu düzenleyici olarak kullanmaları gerken vitaminler vücutta üretilmez. Yani vitaminler dışarıdan alınmak zorundadır. Ancak bazı vitaminlerin vücutta ihtiyaçtan fazlası depolanmayıp atılacağı için, Röhnfried Gervit-W vitamini kuşlar tarafından çok tüketildiğinde vücuttan fazlası atılacaktır. Tabi vitaminlerin sindirimi, böbrek ve karaciğer tarafından yapıldığı için fazla Gervit-W verildiğinde gereksiz yere bu organlar yorulacaktır. Buda kuşların sağlığını olumsuz yönde etkiler. O sebeple Gervit-W haftada 2 kez verilmelidir.

 

Gervit-W İçeriğinde bulunan vitamin ve diğer değerlerin faydaları nelerdir?

 

Kolin Klorür, kemik ve kalp sağlığı için kullanılması gereken bir maddedir.

İnositol, tüy problemleri, cilt hastalıklarının önüne geçer. İnositol eksikliğinde, kuşlarda tüy yolma problemi görüldüğü gözlemlenmiştir. Ayrıca üreme döneminde güçsüz düşen kuşların Gervit kullanımı sayesinde, İnositol ile hızlıca kondisyon kazandığı da görülmektedir

D - Pantenol, cildin nem düzeyini dengeler.

C Vitamini, bağışıklığı güçlendirir, vücudun hastalıklarla mücadelesinde etkili rol oynar.

L-Karnitin, yağlanan ve uçamayan kuşların ihtiyacı olan madde L-Karnitin'dir. Gervit L-Karnitin içerir ve yağ yakıcı özelliği olması sebebiyle yağlanan kuşlarda kullanılır.

Röhnfried Gervit-W, petdoys.com üzerinden kapalı ambalaj olarak veya evinde kuş besleyenlerin ihitiyacını karşılayacak şekilde bölünmüş olarak satın alınabilir.